Powrót do listy Powrót do listy aktualności

Praca w Polsce

Szanowni Państwo, w niniejszym artykule chcielibyśmy zaprezentować portal, ułatwiający poszukiwanie pracy dla obywateli Ukrainy. Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom obywateli Ukrainy, przebywających w Polsce w związku z rosyjską agresją, napotykających różnego rodzaju trudności w znalezieniu pracy (np. bariera językowa czy obawy przed oszustwami), z inicjatywy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów powstał portal PracawPolsce.gov.pl.

PracawPolsce.gov.pl to rządowy, bezpłatny portal z ofertami pracy, prowadzony przez Ministra Cyfryzacji i jest przeznaczony dla obywateli Ukrainy, w celu ułatwienia poszukiwania pracy.  Ma on połączyć Ukraińców, poszukujących pracy, z polskimi pracodawcami, którzy tę pracę oferują. Na platformie dostępnych jest już ponad 250 000 ofert – są to propozycje pracy, opublikowane przez zweryfikowanych i wiarygodnych pracodawców.

Procedura rejestracji jest dostępna w kilku wersjach językowych (polski, ukraiński, angielski), jest bardzo prosta i zajmuje zaledwie 10 minut. Rejestracja w portalu odbywa się za pomocą Profilu Zaufanego i numeru PESEL.

Po zarejestrowaniu się użytkownik będzie dostawał raz w tygodniu (w każdy poniedziałek) nowe, sprofilowane oferty pracy, dostosowane do wskazanych kompetencji, umiejętności i doświadczenia.

https://PracawPolsce.gov.pl/